Pěvecká soutěž Rozvíjej se poupátko 2016


Letošní rok byl pro žáky pěveckého oboru velmi produktivní a úspěšný. Naši žáci ze třídy p. Radka Morcinka a Sabiny Vackové se zúčastnili pěvecké soutěže v jazzovém a populárním zpěvu „Rozvíjej se poupátko 2016“. Tato soutěž s několikaletou tradicí nabízí zpěvákům možnost vyzkoušet si profesní život zpěváka a nabrat cenné zkušenosti. Samotná soutěž se skládala ze dvou kol. Kolo první probíhalo ve třech různých regiónech a to Jablunkovsko, Třinecko a Stonávka. Naši žáci zastupovali región Třinecko, kde vybojovali žáci ze třídy Radka Morcinka výborné umístění. Matušková Michaela vybojovala krásné 3. místo v kategorii žáci 5. tříd, Jindřich Cieslar vybojoval výborné 2. místo v kategorii 2. tříd a získal postup do grand finále. Největší hvězdou však byla šikovná zpěvačka Marie Brezňáková, která získala nádherné 1. místo v kategorii 7. tříd. Těmito cenami však neskončili a na grand finále této soutěže, které se uskutečnilo 10. 6. 2016 v DDM Třinec, naši finalisté (Marie Brezňáková a Jindřich Cieslar) předvedli naprosto výborné výkony. Marie Brezňáková se stala absolutním vítězem kategorie 7. tříd a Jindřich Cieslar získal cenu diváka, stal se tedy neoblíbenějším zpěvákem publika pro rok 2016. Za své výkony byly oceněným uděleny diplomy, věcné dary, avšak nejcennějším cenou je kontrakt s nahrávacím studiem Českého rozhlasu a návštěva televizní relace Snídaně s Novou, kde si budou moci své pěvecké výkony zopakovat.

Všem zúčastněným i oceněným patří veliké díky a slova do budoucna. Jen tak dál!